Recenzja blendera Vitamix

Blendery VITAMIX dostępne są na polskim rynku już od dawna. Mimo to dla mnie przez naprawdę długi czas taki robot pozostawał jedynie w sferze marzeń. Zanim znalazłam się w gronie szczęśliwych jego posiadaczy nieraz czytałam świetne opinie na jego temat. Z zazdrością w oku śledziłam również filmiki kulinarne publikowane na YouTubie. Zauważyłam, że potrawy, które przygotowywane były z jego pomocą udawały się lepiej niż mnie. Kiedy wreszcie trafił do mojej kuchni, przez pierwsze siedem dni bałam się z niego skorzystać. W efekcie stał w kartonie. Jeszcze zanim po niego sięgnęłam wiedziałam, że jego uruchomienie stanie się przełomem w gotowaniu. Byłam świadoma tego, że wniesie do mojej kuchni nową jakość, a satysfakcja z przyrządzanych potraw będzie o sto procent większa. Stało się dokładnie tak, jak się spodziewałam.

Gotowanie stało się tak proste, jak nigdy. VITAMIX to tylko jedno urządzenie. Jest jednak skonstruowane tak, że może wykonywać pracę za dziesięć innych. Czasem nawet za jeszcze więcej. Posiada nie tylko zwykły kielich, ale ma także dodatkowy kielich Dry Blade. Dzięki niemu z w zasadzie każdego ziarna można przygotować wysokiej jakości mąkę. Z pomocą tego kielicha można również zagnieść ciasto. Kielich nie znajduje się wprawdzie na standardowym wyposażeniu, ale warto zdecydować się na jego dokupienie. Dla kogo przeznaczony jest VITAMIX? To urządzenie idealne dla wszystkich kochających gotowanie. Idealnie sprawdzi się również w przypadku osób, którym sztuka ta niekoniecznie do końca wychodzi i chcą sprawić, aby gotowanie było dla nich chociaż odrobinę prostsze.

To także świetne rozwiązanie dla wszystkich miłośników kuchni zdrowej i nieprzetworzonej, którym zależy na tym, aby naprawdę w prosty sposób móc przygotowywać posiłki nie tylko smaczne, ale również wartościowe. VITAMIX świetnie sprawdza się w roli prezentu ślubnego. Docenią go zarówno pasjonaci sztuki kuchennej, jak i ci, którzy do tej pory kuchnię omijali raczej szerokim łukiem. Z pomocą urządzenia VITAMIX można: -przygotować smaczne koktajle, także te z lodem; -zmielić lód; -przygotować, a następnie podgrzać zupę krem; -wyprodukować własne mleko roślinne; -przygotować pyszne kremy oraz pasty; -posiekać warzywa, na przykład cebulę; -zmielić ziarna na mąkę; -zagnieść ciasto.

15 stycznia 2016

Iwona Przędza

Lekarz pediatra, dba o swoich pacjentów zalecając im częste picie świeżych soków i koktajli.