Vitamix: co to jest?

Vitamic to blender. Jest to jednak urządzenie, którego nie należy sprowadzać tylko do tej jednej funkcji. Jest to urządzenie o charakterze wielofunkcyjnym, które potrafi zastąpić aż dziesięć różnych urządzeń kuchennych. Jest wyprodukowany tak, że potrafi wykonać aż pięćdziesiąt różnych czynności, które mają związek z gotowaniem oraz przygotowywaniem potraw. To właśnie z tego powodu cenią go najwięksi szefowie kuchni. Znaleźć można go w najlepszych restauracjach oraz najbardziej cenionych szkołach kulinarnych na całym świecie. Urządzenie charakteryzuje się wyjątkowo mocnym silnikiem, którego nie ma żadne inne urządzenie AGD. Vitamix działa niezawodnie. Objęty jest aż siedmioletnią gwarancją. Jego części nie wymagają wymiany co pół roku. Vitamix posiada laserowo wycinane ostrze, a także dzban, który został zaprojektowany z niezwykłą precyzją.

Do tego dochodzi najwyższa jakość zastosowanych materiałów. Wszystko to sprawia, że Vitamix cieszy się zaufaniem, a od roku 1921 nieustannie zdobywa nowych klientów. Vitamix pozwala na przygotowanie pełnowartościowych posiłków. Tnie błony warzyw oraz owoców. W efekcie podawane są one w postaci przyswajalnej przez ludzki organizm. W efekcie nie traci się korzystnie oddziałującego na organizm błonnika, witamin, minerałów, a także antyoksydantów. Sproszkowane zostają nawet obierki, skórki zarówno warzyw, jak i owoców, a także pestki. W efekcie wraz z innymi dodanymi do nich składnikami tworzą one nie tylko zdrowe, ale również smaczne posiłki lub napoje. Vitamin to pierwszy krok do doskonałego samopoczucia. Jego użycie to gwarancja zdrowego i jednocześnie świadomego odżywiania się.

Z Vitamixem możliwe stało się dbanie o swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Z tym urządzeniem można ograniczyć ilość popełnianych przez siebie w kuchni błędów. Co można przygotować z tym urządzeniem?

-własną mąkę z ziaren pełnych zdrowia – Vitamix radzi sobie z ryżem, pszenicą czy owsem i nie potrzebuje do tego więcej czasu, jak pięciu minut;

-mleko kokosowe, sojowe, migdałowe, ryżowe; -domowe masło oraz śmietanę; -przeróżne pasty; -pyszne i zdrowe zupy krem;; -rozmaite puree; -soy; -marynaty;

-dipy i wiele innych pysznych posiłków.

Vitamix radzi sobie z kruszeniem lody, dzięki czemu z jego pomocą można przygotować profesjonalnie wyglądające drinki. Lista czynności, w przypadku których sięgnąć można po Vitamix jest nieskończenie długa. To, jak wykorzystasz to urządzenie uzależnione jest od Twojej fantazji oraz tego, jak dużą kreatywnością odznaczasz się w kuchni.

11 stycznia 2016

Hubert Budzich

Pracownik naukowy, testujący maszyny do blendowania oraz ich wpływ na jakość otrzymywanego produktu.