Blender Vitamix

Najlepszym sposobem na lepsze samopoczucie oraz smukłą sylwetkę jest wprowadzenie do codziennej diety owoców i warzyw. Niestety, te w formie nieprzetworzonej bardzo szybko się nudzą. Jest jednak i na to sposób! W tworzeniu owocowo-warzywnych dań zdecydowanie pomagają blendery, sokowirówki, malaksery. W sklepach z wyposażeniem RTV/AGD znaleźć można ogromną ilość tego typu sprzętu, aczkolwiek na ich tle zdecydowanie wyróżnia się nowoczesny blender Vitamix. To co wyróżnia blender Vitamix od innych, to przede wszystkim moc 1200W oraz to, że jest on wyposażony w wyprofilowane ostrza. Vitamix charakteryzuje się również, niezwykle skutecznym mechanizmem miksowania. Vitamix, idealnie sprawdzi się w przygotowywaniu zielonych koktajli, mieleniu nawet najtwardszych warzyw na zupy oraz przeciery. W dużym, dwulitrowym kielichu można posiekać nawet duże kawałki warzyw - niezbędnych do sporządzenia zdrowej, wiosennej sałatki. Co więcej, Vitamix to doskonała maszyna, dzięki której upieczesz pyszny, pełnoziarnisty chleb! W tym celu wystarczy wykorzystać tylko dodatkowy pojemnik do suchych składników.

Za sprawą zastosowanej w urządzeniu technologii, można w nim sporządzać również pełnowartościowe słodkości, jak choćby lodowe koktajle, lody albo gładkie masła orzechowe - w sam raz na śniadanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Vitamix daje nieskończone możliwości, w tym także sposobność do miksowania suchych składników. Za sprawą tego, nie trzeba już kupować zwietrzałej kawy w sklepie. Dzięki Vitamix możesz cieszyć się smakiem i aromatem świeżo mielonej kawy każdego ranka. Omawiane urządzenie, zmieli także inne ziarna jak choćby ziarna zbóż czy orzechy na mąkę. W tym celu, wystarczy wykorzystać specjalnie do tego stworzony kielich "dry blade". Pojemnik do suchych składników ma specjalnie opracowany kształt ostrz, które podczas miksowania unoszą składniki, dzięki czemu wszystko jest równo zmielone, pojemnika tego używa się także do wyrabiania ciasta na chleb.

Obsługa Vitamixu jest bardzo prosta, jeżeli mimo to nie czujesz się na siłach, to producent tego wielofunkcyjnego urządzenia przygotował aż dwie płyty z filmikami instruktażowymi. Dzięki nim oraz segregatorowi z licznymi przepisami można dowiedzieć się jak wiele dań, za pośrednictwem innowacyjnego Vitamix! Wiele osób, rezygnuje z zakupu blenderów, w obawie o trudne czyszczenie. Rzeczywiście większość urządzeń dostępnych na rynku, posiada wiele elementów, z czego każde trzeba osobno wyczyścić. Problem ten, nie dotyczy Vitamixu. Jego czyszczenie ogranicza się do dokładnego przepłukania ciepłą wodą. Raz na jakiś czas, można zafundować blenderowi gruntowne czyszczenie wlewając wraz z wodą kilka kropel płynu do mycia naczyń, po czym uruchomić Vitamix na wysokie obroty - i czyszczenie z głowy! Największą wadą tego urządzenia, jest bez wątpienia wysoka cena. Jednakże to tylko pozory, ponieważ biorąc pod uwagę fakt, jak wiele urządzeń zastępuje Vitamix, to nie jest to tylko wydatek, a inwestycja w lepsze samopoczucie oraz piękną sylwetkę.

20 stycznia 2016

Dagmara Kowalik

Dietetyk, swoje metody leczenia opiera na ziołolecznictwie. Podkreśla, że częste stosowanie domowych wyrobów z owoców, ziół i warzyw poprawia koloryt cery i zwalcza większość stanów zapalnych.