VITAMIX – NAJWYŻSZA KLASA WŚRÓD BLENDERÓW.

Jeśli ktoś jest szczególnym fanem przygotowania w domu świeżych koktajli owocowych lub warzywnych, powinien poważnie pomyśleć o zakupie blendera, o ile go jeszcze oczywiście nie ma. Dla wielu osób koktajle stały się podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. Używając blendera można w kuchni wyczarować nie tylko przepyszne koktajle, ale również owocowe desery z dodatkiem musów, sorbetów lub czekolady z prawdziwego kakao. Wszystko to jest możliwe, dzięki pomocy małego , sprytnego urządzenia jakim jest blender. Jednak jaki blender wybrać i który będzie nam najlepiej służył w eksperymentach kuchennych? Wybór blenderów na półkach sklepowych jest naprawdę ogromny i niełatwo się zdecydować. Różnią się między sobą ceną, jakością, parametrami i funkcjami. Poniżej przedstawiamy zalety i funkcje jednego z najbardziej popularnych blenderów jakie są dostępne na polskim rynku- VITAMIX.

VITAMIX to blender który ma przede wszystkim bardzo dobre parametry techniczne. Jest wyposażony w silnik o bardzo dużej mocy – ponad dwa konie mechaniczne, co czyni go wyjątkowym wśród innych modeli. Szybkość obrotów - to nawet 30 000 obrotów na minutę, co sprawia, ze jest to chyba najszybszy blender jaki możemy w tym momencie zakupić na świecie. Dla porównania zwykłe blendery mają prędkość około 7 tysięcy obrotów na minutę. Dzięki takiej sile i szybkości VITAMIX może rozdrobnić nawet najtwardsze figi czy orzechy, a przygotowanie przy jego pomocy aksamitnych koktajli nie sprawia żadnych problemów. Zielone koktajle, które są niekiedy problematyczne w przygotowaniu, szczególnie te z włóknistych liści, w tym przypadku nie wymagają żadnych większych nakładów pracy i ich przygotowanie to czysta przyjemność. Bardzo dużo osób, które miały wcześniej do czynienia z innymi słabszymi blenderami, dopiero po wypróbowaniu tego modelu, zdają sobie sprawę jak wiele może ułatwić dobry sprzęt kuchenny oraz ile mogą zaoszczędzić czasu i pracy.

Żaden inny model, dostępny obecnie na rynku, nie jest wstanie dorównać efektom pracy, jakie osiąga właśnie ten blender. Koktajle jakie powstają przy jego pomocy, zachwycają kremową i wręcz jedwabna konsystencją, i nie sposób zauważyć, że w zielonych koktajlach jest np. dodana zielona pietruszka, seler czy inne warzywa ze skórką. VITAMIX nie jest skomplikowany w obsłudze, znacznie ułatwia prace w kuchni i przyśpiesza pracę. Ma bardzo wytrzymałe noże tnące, dzięki temu nawet po kilku latach używania nadal są sprawne i ich praca nie ulega zmianie. Producent daje 7 lat okresu gwarancji, co jest także niewątpliwym plusem. Wszystko to sprawia, że ten model blendera możemy polecić z czystym sumieniem każdemu fanowi dobrej, zdrowej kuchni. Blender jest dostępny w trzech kolorach- czarnym, czerwonym i białym, więc dostosować można go do wystroju każdej kuchni. Jedyny minus to jego cena, ale można śmiało powiedzieć, że jest jej w stu procentach wart a nawet więcej!

18 stycznia 2016

Hubert Budzich

Pracownik naukowy, testujący maszyny do blendowania oraz ich wpływ na jakość otrzymywanego produktu.