Blender kielichowy - jaki najlepszy? jak wybrać?

Blender kielichowy to obecnie bardzo popularne urządzenie, które wykorzystuje się w większości kuchni. Przydaje się praktycznie przy sporządzeniu różnorakich potraw. Można w takim blenderze przygotować zupy na gładki krem oraz smaczne koktajle. Coraz więcej osób w ogóle nie wyobraża sobie funkcjonowania w kuchni bez takiego urządzenia. Dlatego na pewno warto mieć ten sprzęt, ale też wiedzieć jak wybrać ten najodpowiedniejszy. Rozdrabniacz kielichowy nazywany może być jako mikser albo blender stojący. To urządzenie, które ma stabilną podstawę, duży kielich z uchwytem oraz nożykiem na dnie pokrywy. Jest to element wykonany solidnie i powinien być stabilny w użytkowaniu. Najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę przy kupowaniu takiego blendera: Pojemność kielicha – im większa będzie pojemność tym większe porcje będzie można przygotowywać.

Znaczenie ma to w momencie, gdy w domu mieszka wiele osób i dla wszystkich chce się coś przygotować Jakość wykonania – tutaj powinna być ona nienaganna. Wszystkie elementy muszą być bardzo dokładnie przygotowane i idealnie dopasowane. Warto sprawdzić jak ten dzban będzie przygotowany. Najbardziej trwałe jest rozwiązanie ze szkła tańszego, odporne na stłuczenie i tanie plastikowe. Stabilna konstrukcja – podstawa może mieć specjalne nóżki, które będą się dobrze trzymać blatu i tym samym w czasie pracy urządzenie będzie stało stabilnie w miejscu. Moc – im wyższa będzie moc tym dłużej urządzenie będzie pracowało bez żadnych przerw. Słabsze urządzenia mogą mieć moc około 100 W, ale co do zasady będzie to za mało. Klasycznie będzie, gdy sprzęt będzie miał około 700 W ale są i takie, które mają do 1500 W.

Obroty – ilość obrotów określa jak szybko będą się poruszać noże. Warto wybrać taki sprzęt, w którym będzie można to regulować. Sposób sterowania – najczęściej są tutaj manualne pokrętła albo przyciski, ale niektóre urządzenia bardziej rozbudowane maja także wyświetlacz. Długość kabla – to ważny element, ponieważ jeśli sprzęt ma stać w konkretnym miejscu to trzeba znaleźć odpowiedni dostęp do prądu. Ważna jest także wielkość sprzętu, tak by nie zagracał nam całego blatu. Estetyka – jeśli blender ma być ozdobą w kuchni to trzeba go stylistyczne dopasować do innych urządzeń, które się tam znajdą Hałas – czasami, jeśli sprzęt będzie pracował bardzo długo to hałas może być dokuczliwy, dlatego na pewno jeśli istnieje taka szansa to możemy szukać urządzenia, które będzie stosunkowo cicho pracować, tak by przy dłuższej pracy sprzęt nie był nadmiernie uciążliwy.

29 stycznia 2016

Iwona Przędza

Lekarz pediatra, dba o swoich pacjentów zalecając im częste picie świeżych soków i koktajli.