Zdrowe koktajle z blendera

Koktajle stały się bardzo modne, ponieważ jest to niezbędny dodatek do diety dbający o nasze zdrowie i urodę. Można je w dodatku łatwo przygotować samodzielnie, a co najważniejsze to bardzo szybko przygotowany napój. Co więcej, stanowią one sposób na zjedzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców w ciągu dnia, co nie zawsze nam się udaje. Bez nich ryzykujemy, że nie dostarczymy naszemu organizmowi odpowiedniej ilości zdrowej energii, nie będzie miał dość witamin, a do tego nasza dieta będzie zbyt uboga w minerały i błonnik. Mleko, zieleń i proteiny Koktajl to po prostu zmiksowane razem z mlekiem lub wodą składniki, najczęściej warzywa i owoce, ale także zioła i dodatki poprawiające smak. Najczęściej przygotowuje się je na bazie produktów mlecznych (mleko, maślanka, jogurt, kefir itp.), ale woda także jest gorąco polecana.

Do smaku dodaje się do nich przyprawy i zioła, czasami wzbogaca się je płatkami i otrębami zbożowymi, a można dać do nich nawet biały ser. Oprócz poprawy smaku uzyskujemy dzięki nim także dodatkowe składniki mineralne i witaminy, które często przydałyby się nam w większych ilościach, niż realnie pojawiają się w naszej diecie. Zdrowie i uroda Koktajle są gorąco polecane przez lekarzy, zwłaszcza dietetyków. Są one naturalnym odpowiednikiem różnych suplementów diety, które wiele osób przyjmuje. Dostarczają na potrzebnych witamin i minerałów, a także ważnych protein oraz błonnika. Jeśli ktoś ma możliwość przygotowywania sobie koktajli, powinien od razu odstawić wszystkie tabletki czy inne proszki-suplementy.

Koktajl będzie tańszy, zdrowszy i smaczniejszy. Jeśli chcemy opierać zdrową dietę na koktajlach, będziemy zmuszeni do rezygnacji ze wszystkich niezdrowych dodatków, jakie niektóre osoby do nich często dodają, zwłaszcza z alkoholi i cukru. Wszystko to można jednak zastąpić zdrowymi odpowiednikami. Dla zdrowia i urody do koktajlu można dodać otrębów lub płatków zbożowych, w których znajduje się bardzo dużo błonnika. W białym serze jest z kolej bogactwo białek. Dużą zaletą twarogu jest też to, że daje poczucie sytości, coś nieocenionego dla osób na diecie odchudzającej. Po krótkiej przygodzie z koktajlami można bardzo łatwo zauważyć, że mają one znakomity wpływ na cerę. Zwłaszcza osoby cierpiące z powodu trądziku lub cechujące się cerą naczyniową powinny spróbować tego naturalnego zdrowia.

5 lutego 2016

Iwona Przędza

Lekarz pediatra, dba o swoich pacjentów zalecając im częste picie świeżych soków i koktajli.